YESILCOZUM.COM'DAN SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNLERİ NASIL İADE EDERİM?

Öncelikle Ürün İade & Değişim & İptal Koşulları sayfamızı ziyaret etmenizi ve dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.
Yesilcozum.com'dan ürün iade veya değişim yapmak istiyor iseniz Ürün İade & Değişim Formunu dikkatlice doldurmanız gerekmektedir.

Ürünleri orjinal ambalajında geri gönderiniz. Yetersiz paketleme ile zarar görmüş ürünleri ürün iade talepleriniz olumsuz sonuçlanabilir. Taşıma sırasında zarar görmesini önlemek için lütfen dış koruyucu kutu kullanın. Yiyecek, içecek ve yazılım ürünlerinin ürün iadesi kabul edilmemektedir.


HER ÜRÜNÜN İADESİ MÜMKÜN MÜ?

Yesilcozum.com'da satışa sunulan ürünlerin bazıları özel değişim/iade koşullarına tabidir. Bunun için Ürün İade & Değişim & İptal Koşulları sayfamızı ziyaret etmenizi ve dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Yetersiz paketleme ile zarar görmüş ürünleri ürün iade talepleriniz olumsuz sonuçlanabilir. Taşıma sırasında zarar görmesini önlemek için lütfen dış koruyucu kutu kullanın. Yiyecek, içecek ve yazılım ürünlerinin ürün iadesi kabul edilmemektedir.


SİPARİŞİMİ İPTAL EDEBİLİR MİYİM? 

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, siparişinizin iptalini siparişlerim bölümü üzerinden yapabilir, e-posta (info@yesilcozum.com) ile talebinizi iletebilirsiniz. Çalışma saatleri içerisinde bilgi verilecektir.

Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.


İADESİ ONAYLAAN ÜRÜNLERİMİN İADESİ BANKA KARTIMA NE ZAMAN ULAŞACAK?

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak alışverişin yapılırken kullanılan kredi kartına iade edilir. 

İadenin kartınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.


TÜZEL KİŞİ İADELERİ:

Yesilcozum.com'dan siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve Yesilcozum.Com'a iletilir. İade faturası kesilmeyen ve Yesilcozum.com'A ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

Tüzel kişi olarak Yesilcozum.com'dan satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.